מכוני גמילה מסמים

מה זה?

מכוני גמילה מסמים הם מכונים פסיכולוגים ופסיכיאטרים בהם מטפלים במכורים לחומרים והתנהגויות שונות על מנת לגמול אותם מהתמכרות שלהם.

היתרונות של מכוני גמילה הם רבים והם המקום הטוב ביותר להיגמל בו מסמים קשים וסמים קלים. מכונים אלו מספקים סביבה מבודדת לאדם המכור בו הוא יכול להתנתק מההרגלים הממכרים שלו ולהצליח להתנקות פיזית ורגשית מהסמים ומההתמכרות.

למה זה חשוב?

מכוני גמילה מסמים הם מקום חשוב מאוד כי הם מהווים את הסיכוי האחרון או ההזדמנות האחרונה של המכור להציל את החיים שלו ולהצליח להיגמל. יכול להיות קל מאוד להתמכר לסמים קלים ולסמים קשים אבל יכול להיות קשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי להיגמל מהם. היכולת להיגמל מתחילה קודם כל ביכולת ובהכרה של המכור להכיר בהתמכרות שלו ולקחת אחריות עליה. כאשר המכור לא לוקח אחריות על ההתמכרות שלו אז הוא גם לא יכול להיגמל. לקיחת אחריות של המכור היא הדבר החשוב ביותר.

האם הם עוזרים?

מכוני גמילה מסמים יכולים לסייע למכורים לסמים שרוצים לקבל עזרה. כאשר המכור לסמים מבקש עזרה או מכיר בכך שהוא צריך לקבל עזרה אז זה הזמן לאשפז אותו במכון גמילה מסמים. מכון זה יכול לספק מעטפת טיפולים כוללת למכור ולאפשר לו להיגמל באופן הטוב ביותר מהסם. ההתמכרות לא מסתיימת ביום אחד והיא לא נעלמת כך פתאום. לגמילה יש מספר שלבים שונים. השלב הראשון של הגמילה הוא בקשת עזרה. לאחר מכן יש לנקות את הגוף מהחומר הממכר דבר שעלול להיות מלווה בקריז והתקפים פיזיים ורגשיים רבים. לאחר סיום ניקוי הגוף מהסם מתחילה הגמילה הנפשית.

בסופו של דבר חשוב מאוד להיות ערים ומפוכחים לכך שהתמכרות לסמים היא דבר קשה מאוד גם אם מדובר בסמים קלים או סמים קשים. כאשר אנחנו רוצים לעזור לאדם מכור להיגמל אנחנו חייבים לסייע לו אבל לא לקחת אחריות עליו או אחריות במקומו. הצעד החשוב ביותר לגמילה מסמים הוא תחילת לקיחת אחריות בוגרת של המכור על המעשים ועל הגוף שלו.