גמילה מפורנו

מה זה בעצם התמכרות לפורנו?

התמכרות לפורנו היא כמו כל התמכרות אחרת התמכרות לריגוש ולסיפוק מידי. מי שמכור לפורנו מכור לצפייה בסרטים ותכנים פורנוגרפיים וכתוצאה מכך יכול להיות לו קשה לתפקד במהלך חיי היומיום שלו תפקוד רגיל ומטיב. מי שמכור לפורנו רוצה כל הזמן לראות סרטים ולצרוך תכנים פורנוגרפיים ולעיתים הוא אף מעדיף את זה על פני קשרים רומנטיים או אינטראקציות עם אנשים אחרים. גמילה מפורנו יכולה להיות תהליך ארוך כי כיום פורנו הוא שכיח מאוד באינטרנט וזמין מאוד בחינם במגוון גדול של אתרים והפיתוי לא לצרוך אותו הוא גדול למי שמכור אליו.

מה הנזקים שהתמכרות לפורנו גורמת?

התמכרות לפורנו יכולה להוביל לנזקים רבים כמו למשל חוסר תפיסה נכון של המציאות ושל קיום יחסי מין, פנטזיות רבות שמשתלטות על חיי הערות, חוסר סיפוק מיני וגם התמכרות לריגושים וסף ריגוש גובה שיכולים במקרים מסוימים לגרום גם לאין אונות. גמילה מפורנו נעשית בעזרת פסיכולוגים מומחים להתמכרויות והיא יכולה לסייע לאדם המכור לחזור לחיות חיים רגילים "ולהסתפק" בסף גירוי נמוך יותר.

איך אפשר להיגמל מפורנו?

גמילה מפורנו אפשרית במסגרת של מכון גמילה מקצועי. מכון גמילה מקצועי מתמחה בכל סוגי ההתמכרויות והוא יכול לסייע גם למכורים לפורנו להיגמל מההתמכרות שלהם. הגמילה עצמה אולי "פשוטה" יותר מבחינה פיזית מאשר גמילה מסמים או חומרים ממכרים אחרים כי היא לא פיזית אלא רק רגשית בעיקרה ולכן אין בה קריז קשה כמו למשל אצל מכורים להרואין או קוקאין, אבל היא עדיין מהווה תהליך ארוך ולא פשוט.

בסופו של דבר גמילה מפורנו יכולה להיות תהליך ארוך בו המכור צריך לוותר על עולם הפנטזיות והריגושים שלו לטובת העולם המציאותי בו כולנו חיים. ויתור זה יכול להיות קשה מאוד ולא פשוט ולכן חשוב מאוד לעשות אותו נכון ובהדרגה. דווקא גמילה הדרגתית במקרה זה יכולה להיות נכונה וקלה יותר ליישום בשונה מגמילה מסמים קשים שצריכה להיעשות בבת אחת בשביל לנקות את הגוף מהחומרים הרעילים של הסם.