גמילה מהתמכרויות

מה זה?

יש הרבה מאוד סוגים של התמכרויות מהתמכרות לסמים קלים ועד התמכרות לסמים קשים, פורנו או הימורים. התמודדות עם התמכרות יכולה להיות קשה מאוד והיא יכולה לפגוע בחיים של המכור ובני המשפחה שלו. גמילה מהתמכרויות  יכולה להיות אפשרית אך זהו תהליך קשה ולא פשוט. בשביל להיגמל מהמתמכרות צריך הרבה מאוד עזרה וצריך להסתייע באנשי מקצוע. אנשי המקצוע שיכולים לסייע להיגמל מהתמכרויות הם בעיקר אנשי מקצועות הטיפול הנפשיים שיכולים להעניק טיפול וסיוע גם כעזרה ראשונה וגם כחלק מתהליך גמילה ארוך.

איזה התמכרויות יש?

גמילה מהתמכרויות  יכולה להיות תהליך לא פשוט. יש הרבה מאוד סוגים של התמכרויות שונות מהתמכרות לסמים ולאלכוהול ועד התמכרות לפורנו או הימורים. כל סוג התמכרות מעמיד קושי בפני עצמו. בשביל להתמודד עם התמכרות אנחנו חייבים להיות חזקים ואנחנו חייבים לתמוך בבני המשפחה שלנו שהם מכורים. לעיתים התמכרות מגיעה עם עוד קשיים כמו למשל היות המכור חסר בית, בעיות אלימות ועבירות על החוק, מצבים נפשיים גבוליים כמו הפרעות נפשיות ומחלות נפש. ההתמודדות עם גמילה מהתמכרות היא לא פשוט והיא מצריכה הרבה מאוד סבלנות.

איך עושים זאת?

גמילה מהתמכרויות יכולה להצליח כאשר עושים אותה דרך מכון גמילה או מוסד גמילה מסודרים. במכון גמילה המכור יכול לקבל את השירות הטוב ביותר ואת הטיפול והתמיכה הטובים ביותר. חשוב שהטיפול יהיה בהתמכרות יהיה מקיף ויהיה יסודי ומותאם אישית למכור. חשוב לדעת שהמאבק בהתמכרות הוא ארוך מאוד ולא פשוט והוא דורש מתן תשומת לב מיוחדת לדחיית הסיפוקים של המכור.

בסופו של דבר גמילה מהתמכרות יכולה להיות קשה מאוד. בשביל להיגמל מכל התמכרות צריך תמיכה של אנשי מקצועות הנפש והיא צריכה לאפשר למכור לבטא את הרגשות הקשים שלו והקשיים שלו. לעיתים הקושי הרגשי בהתמכרות הוא גדול יותר מאשר הקושי הפיזי שיש בהתמכרות. חשוב להבין שהתמודדות עם ההתמכרות היא ריצה לטווח ארוך והיא מצריכה הרבה אורח רוח וסבלנות. ככל שנהיה סבלניים ומכילים יותר כך למכור יהיה קל יותר להיגמל והוא יוכל להיגמל מהר יותר.