גמילה מהימורים

מה זה התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים היא התמכרות שיכולה להרוס חיים של אנשים. בארץ הימורים חוץ מההימורים של מפעל הפייס הם לא חוקיים. רוב המכורים להימורים בארץ הם מכורים למשחקים של מפעל הפיס ולהימורים של ספורט. התמכרות זו יכולה להיות קשה והרסנית מאוד ממש כמו התמכרות לאלכוהול או סמים. אם אנחנו רוצים להפנות אדם קרוב למסגרת טיפול של גמילה מהימורים  אנחנו חייבים לרשום אותם ולאשפז אותו במכון גמילה מהימורים.

איך אפשר להיגמל מהימורים?

גמילה מהימורים יכולה להיות תהליך ארוך ומלא בעליות וירידות. אם אנחנו צריכים להתמודד עם גמילה של אדם קרוב אנחנו צריכים להבין שאנחנו לא יכולים לעזור לו לבד בלי עזרה וסיוע של אנשי מקצוע. אם אנחנו רוצים שאדם קרוב לנו ייגמל מהימורים אנחנו חייבים לאשפז אותו במוסד גמילה מהימורים שיאפשר לו לצמוח מחדש ולהתחייב לעצמו מחדש. הגמילה עצמה היא טיפול נפשי לכל דבר והיא יכולה להיות טיפול ארוך מאוד. בשביל להתמודד נכון עם הגמילה והקשיים הרבים שלה הסובלים מההתמכרות מקבלים תמיכה עוטפת מאוד ומחבקת מצד הצוות הטיפולי. 

יתרונות של מכון גמילה מקצועי

גמילה מהימורים במסגרת של מכון גמילה מקצועי יכולה לסייע לכל מכור להיגמל ולחזור לנהל אורח חיים רגיל. היתרון של מכון גמילה הוא שהוא מעסיק מומחים לתחום ההתמכרויות שיודעים לטפל במגוון רחב של התמכרויות. לרוב מי שיהיה מכור להימורים יכול להיות מכור גם לעוד חומרים ממכרים כמו למשל פורנו, אלכוהול או סמים.

בסופו של דבר גמילה מהימורים יכולה לסייע לאדם קרוב לנו להחזיר את החיים למסלול הרגיל שלהם. חשוב מאוד שהגמילה תהיה בשיתוף מלא של הנגמל ולא תכפה אליו. אם הנגמל לא ישתף פעולה עם הטיפול והגמילה אז הגמילה לא תעבוד וההתמכרות אף יכולה להחמיר. החלק הקשה ביותר בכל תהליך גמילה הוא ההחלטה של הנגמל שהוא רוצה להיגמל ושהוא מתמיד בתהליך הגמילה עד סופו. הגמילה עצמה נמשכת כל החיים והיא לא נפסקת או נעשית קלה יותר אחרי חודש או שנה או עשר שנים.